neviditelna_tecka

Nové Město pod Smrkem

česky
polski
dnes je sobota, 29. dubna 2017
 
Počasí
Nejbližší akce
Konalo se...
Hlášení rozhlasu
Město Nové Město pod Smrkem leží v severovýchodní části Frýdlantského výběžku mezi Jindřichovickým hřebenem a horou Smrk. Město bylo založeno roku 1584 a jeho vznik úzce souvisí s těžbou cínu a dalších barevných kovů v okolí. V novodobé historii bylo známé především textilním průmyslem.

K Novému Městu pod Smrkem se v pol. 20. století připojily obce Hajniště a Ludvíkov pod Smrkem. Mezi oblíbené turistické cíle patří pramen novoměstské kyselky, rozhledna na hoře Smrk, muzeum, bazén a stezky pro terénní cyklisty Singltrek pod Smrkem.

Aktuální oznámení...
20. dubna 2017
Zápis dětí do Mateřské školy
Logo Mateřská škola
  Ve středu, 10. května 2017, se koná zápis dětí k předškolnímu vzdělávání do Mateřské školy, pro školní rok 2017 – 2018. Zápis proběhne v 2. budově školy, ve třídě Sluníček, od 13:00 do 15:00 hodin. Přečtěte si podrobnější informace.


10. dubna 2017
kulturní pořad Uršuloviny
  Nové Město pod Smrkem Vás srdečně zve, v sobotu 6. května 2017, od 19 hod., do sálu Dělnického domu na kulturní pořad Uršuloviny. Vstupné 50 Kč, předprodej vstupenek na bytové správě. Plakát
2. dubna 2017
Spokojenost návštěvníků singltreku roste
Singltrek   Automatický sčítač zaznamenával data o návštěvnosti singltreku na obousměrné nástupní stezce u koupaliště také v minulém roce. Souhrnná roční návštěvnost sice mírně klesla, ale zajímavé a pozitivní informace přineslo souběžné dotazníkové šetření. Spokojenost s kvalitou služeb v Novém Městě pod Smrkem oproti minulému roku ještě vzrostla a rozhodně může sloužit jako dobrá vizitka pro jejich poskytovatele. Celých 92 % návštěvníků singltreku vyjádřilo spokojenost s kvalitou služeb v našem městě a 97 % respondentů uvedlo spokojenost také s kvalitou stezek. Z toho více než 2/3 návštěvníků zvolilo možnost „rozhodně spokojen“. Nespokojenost u žádného z dotazovaných návštěvníků zaznamenána nebyla. Podrobné údaje najdete ve zprávě z monitoringu návštěvnosti.
29. března 2017
Vítání občánků
vítaní občánků   Ve čtvrtek 23. března 2017 byl v obřadní síni přivítán Daniel Wünsche se svými rodiči. Zde jim byl panem starostou Ing. Pavlem Smutným a členkami SPOZ předán na památku zlatý dukát s rokem ražby 2017. Daniel sice není prvním občánkem, který se v naší obci letos narodil, ale je první občánek, který s rodiči přijal naše pozvání ke slavnostnímu předání.
28. března 2017
Uzavírka silnice v Oldřichově v Hájích
  Z důvodu uzavírky silnice č. III/2904 (rekonstrukce žel. přejezdu) od pondělí 3. do 13. dubna, bude na lince 659 (Liberec – Hejnice – Nové Město pod Smrkem) v platnosti výlukový jízdní řád. Přečtěte si více informací.
27. března 2017
Výstava o historii Jizerské 50
  Informační centrum Lázně Libverda Vás zve, ve dnech 6. dubna až 5. května 2017, do sálu Informačního centra na unikátní výstavu „50x Bílou stopou“. Výstava je věnována jubilejnímu 50. ročníku závodu Jizerská padesátka, historii vzniku závodu, zákulisí pořadatelského týmu s řadou zajímavostí na autentických dokumentech, fotografiích i vybavení. Interaktivní expozice zaujme nejen milovníky lyžování. Vstup zdarma. Otevírací doba v pondělí až pátek 8 – 12 hod. a 13 – 16 hod., v sobotu 8 – 10:30 hod.
27. března 2017
Výluka na železnici
  Správa železniční dopravní cesty, s. o., informuje o výluce na železniční trati 038, v úseku Raspenava – Bílý Potok pod Smrkem, v neděli 9. dubna 2017 od 12:30 hod. do 21:00 hod. Osobní vlaky budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Raspenava – Bílý Potok pod Smrkem a opačně. Přečtěte si více informací.
27. března 2017
Spuštění DVB-T2 se blíží
  Upozorňujeme občany, kteří sledují televizní programy vysílané pomocí pozemního signálu, na blížící se nutnost dokoupení nového set-top-boxu nebo výměny televize. Starší zařízení schopná přijímat současné vysílání DVB-T, nebudou použitelná pro DVB-T2. Pokud se chystáte k nákupu nové televize nebo set-top boxu, čtěte další informace o přechodu na digitální vysílání DVB-T2.
7. března 2017
Vynášení Morany
vynášení Morany   KČT v Novém Městě pod Smrkem uskuteční v sobotu 1. dubna 2017 akci vynášení Morany (paní zimy). Sraz je u skřínky turistů na náměstí ve 13 hodin, odtud bude nesena figurína představující Moranu, za doprovodu lidových říkadel k mostu přes potok Lomnici, kde bude vhozena do vody. Poblíž bude rozdělán oheň na opékání přinesených buřtů, bude také postaven stan, ve kterém budou prodávány teplé i studené nápoje.
17. února 2017
Výluka na lince 630 z Nového Města pod Smrkem do Prahy
KORID LK logo   V souvislosti s uzavírkou silnice III/2909 mezi Raspenavou a Krásným Lesem vejde v platnost od 20. února na lince 630 z Nového Města pod Smrkem do Prahy výlukový jízdní řád.


18. ledna 2017
Kalamitní stav byl zrušen
  Kalamitní stav byl dnes odvolán, zimní údržba se opět řídí Operačním plánem zimní údržby komunikací.
16. ledna 2017
Byl vyhlášen kalamitní stav
kalamitní stav   Operační plán zimní údržby komunikací ztrácí platnost a zimní údržba se řídí přímou situací. Důvodem je zúžení šířky komunikací sněhem a neschůdnost chodníků, což ohrožuje bezpečnost účastníků silničního provozu. Občany vyzýváme k omezení provozu svých dopravních prostředků a upozorňujeme na možné přerušení svozu odpadů. Práce na zajištění sjízdnosti a schůdnosti komunikací dále pokračují.
11. ledna 2017
Stopy pro běžkaře
běžecké stopy   Dobrovolníci Svazku obcí SMRK upravují stopy pro běžecké lyžování v okolí Nového Města pod Smrkem, Lázní Libverdy a nově také u Frýdlantu a Albrechtic. V Novém Městě pod Smrkem se upravují čtyři okruhy o délce 21 km, v Lázních Libverda dva okruhy o délce 4,7 km. Aktuální informace o stavu tratí naleznete na Facebookovém profilu, kde je možné sledovat aktuální informace a zároveň sdílet zkušenosti, zážitky, podněty či připomínky.
10. ledna 2017
Česká spořitelna ve Frýdlantě
  Pobočka České spořitelny ve Frýdlantě upravila pracovní dobu.
10. ledna 2017
Úřední hodiny pro podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí
  Územní pracoviště ve Frýdlantě, Oddělení majetkových daní, rozšiřuje pro podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2017 úřední hodiny. Přečtete si více informací...

  Informace o podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí. Lhůta pro podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí končí v úterý 31. ledna 2017.


31. prosince 2016
Ceny vodného a stočného pro rok 2017
Frýdlantská vodárenská společnost
  Na základě rozhodnutí Dozorčí rady Frýdlantské vodárenské společnosti, a. s., byly pro koncové spotřebitele stanoveny od 1. ledna 2017 tyto ceny za dodávky pitné vody z veřejného vodovodu a odvádění odpadních vod veřejnou kanalizací:
Vodné: 45,80 Kč/m3 vč. 15 % DPH
Stočné: 57,17 Kč/m3 vč. 15 % DPH
Celkem: 102,97 Kč/m3 vč. 15 % DPH
Přečtěte si další informace.
21. prosince 2016
Kříž v Hajništi
  Liberecký kraj přispěl ve výši cca 60 000 Kč na zrestaurování křížku v Hajništi u Nového Města pod Smrkem. Kříž je umístěn u křižovatky v Hajništi. Dotace byla přidělena z Dotačního fondu Libereckého kraje v rámci programu č. 8.2 Podpora ochrany přírody a krajiny.
28. listopadu 2016
Jak postupovat při rušení televizního příjmu
  V těchto dnech dochází ve městě ke spuštění základových stanic LTE ve zkušebním provozu. Díky aukci volných kmitočtů mohou operátoři rozšířit nabídku přístupu k internetu a zvýšit rychlosti mobilního internetu. Za určitých podmínek se ale mohou při provozu LTE vyskytnout problémy s rušením televizního příjmu. Přečtěte si jak postupovat při rušení televizního příjmu.
21. listopadu 2016
Kříž v ul. Jindřichovická
Kříž v ul. Jindřichovická   Liberecký kraj přispěl ve výši 70 000 Kč na zrestaurování kříže v ulici Jindřichovická. Kříž je umístěn u chodníku v rohu zahrady u domu č. p. 495. Dotace byla přidělena z dotačního fondu Libereckého kraje v rámci programu č. 8.2 Podpora ochrany přírody a krajiny.


9. listopadu 2016
Dotace Libereckého kraje v roce 2016
  Díky účelové dotaci z Dotačního fondu Libereckého kraje v rámci programu pro podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže v roce 2016 byly pořízeny nové žíněnky „puzzle“, které jsou k dispozici v sokolovně pro využití místními sportovními oddíly, ale i oddíly odjinud. Část finančních prostředků byla využita k provedení opravy a vyčištění lité podlahy sokolovny.
7. listopadu 2016
Úpravy domu na náměstí
Frýdlantská 270   Město připravuje stavební úpravy bytového domu Frýdlantská č. p. 270 na náměstí. S pomocí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj by mělo být vybudováno 8 bytů pro tzv. osoby v bytové nouzi, což jsou ekonomicky aktivní osoby, jejichž čistý měsíční příjem nepřesahuje 0,5 násobek průměrné měsíční mzdy.
 Poslední změna 21. 4. 2017 v 13:46   e-mail: copyright © 2006–2017 Město Nové Město pod Smrkem