O počasí...
meteostanice   Aktuální venkovní teplotu, atmosférický tlak, vlhkost, směr a rychlost větru či množství srážek v Novém Městě pod Smrkem monitoruje automatická online meteostanice Meteo Horalové. Horalové sledují počasí v Novém Městě pod Smrkem a pravidelně o něm píší na svých webových stránkách. Automatickou meteostanici, s daty přístupnými online, uvedli do provozu 1. srpna 2010. Webové stránky ještě upravují.

  Další meteostanice v regionu jsou Frýdlant, nám. T. G. Masaryka, Frýdlant, předměstí a Hejnice.

ČHMÚ   Oficiální údaje o počasí poskytuje Český hydrometeorologický ústav. K dispozici jsou např. aktuální informace o počasí na území ČR na konkrétních meteostanicích, nebo předpověď pro Liberecký kraj. Dostupné jsou také hydrologické údaje, sněhové zpravodajství, družicové a radarové snímky, informace o čistotě vzduchu, odkazy na webové kamery (známé z pořadu Panorama) atd. Zájemci se mohou podívat na model Aladin. Na stránkách ČHMÚ můžete také sledovat aktuální stav na našich tocích (mapy povodí, vodní stav, průtok, příp. stupně povodňové aktivity ap.).

met.no   V poslední době se stal pro svoji přehlednost a relativní přesnost předpovědi počasí velmi populární server norské meteorologické služby (met.no, yr.no). Používá meteorologický model využívající data z Evropského střediska pro střednědobé předpovědi počasí (www.ecmwf.int) a Evropská organizace pro využívání meteorologických družic (www.eumetsat.int). Grafy z norského serveru používá také známý server www.ceskehory.cz, který nabízí i sněhové zpravodajství.

weatherspark   Server weatherspark.com připravil flashovou aplikaci, která zobrazuje předpovědní modely (met.no, NOAA, WWO, WXC) interaktivním a přehledným způsobem. Aplikace kombinuje mapy Googlu s množstvím grafů, jejichž parametry si můžete sami navolit. Samozřejmostí jsou předpovědi na několik dnů, porovnání s dlouhodobým průměrem, teplota, oblačnost, srážky, vlhkost, tlak, směr a síla větru, nebo graf znázorňující východ a západ slunce či měsíční fáze. To vše na škálovatelné časové ose, včetně hodnot již minulých (do roku 2004).

  Podrobnou předpověď počasí pro Nové Město pod Smrkem, s daty ze serveru yr.no v češtině, naleznete na adrese meteobox.cz.

  Zájemci se mohou také podívat na interaktivní mapu a předpovědi na polském serveru meteo.pl. Po kliknutí do mapy vybraného předpovědního modelu se údaje a grafy zobrazují v nově otevřeném okně (které se ale nezobrazí navrchu – pozor).

  Následuje několik ukázek předpovědí počasí, určených k vložení na webové stránky.


Aktuální počasí
Předpověď počasí
Počasí na meteocentrum.cz pro Liberec

      Počasí
Více počasí
www.e-pocasi.cz
Počasí Nové Město pod Smrkem - Slunečno.cz
www.slunecno.cz
Předpověď počasí Slunecno.cz
Nové Město pod Smrkem
www.slunecno.cz